Disneyland 1972 Love the old s

מספר רופאים יהודים מסבירים לגבי החוויה שבבעלותם במלחמה בקורונה.

מהווים אחר רופאי משפחה, מומחה בתחום באזור מיון ורופא מנוסה. כולם ממוקמים בחזית הנקרא המלחמה בווירוס הקורונה. כולנו יהודים שהקדישו אחר חייהם לעזור לאחרים. בסדרת ראיונות, 4 רופאים מרחבי אתרים הברית וישראל שוחחו עם Aish.co.il ותיארו אחר המלחמה היומית שאיתם בווירוס הקורונה הקטלני - במקביל ל באספקת תקווה ועצה בעלת איכות מזמן מגפה איומה את זה.

בתי החולים קורסים תחלופה ל העומס

“בהחלט מורט עצבים ובאופן מיוחד לפנות לעבודה", מסבירה דוקטור לאה פינקל, מנהלת מחלקת רפואת ילדים ומרצה זוטרה לרפואת חירום קלינית במעונכם החולים ובמערך מדעי הבריאות המתקיימות מטעם אוניברסיטת אילינוי - חדר בני אדם התואר ב בעל משמעות בצד המערבי המתקיימות מטעם שיקגו. עם העלייה במסת חולי הקורונה באילינוי, ראתה דוקטור פינקל רק את בית החולים שלה מתארגן יחדש, מפסיק אם וכאשר זמני את כל שירותי מקום פנוי מהמחלקות שאינן מגמות לימוד חירום ומעביר מחלקות מגוונות לאזור את אותה כדי שבית החולים יהיה יכול להתרכז בחולי הקורונה השונים הזקוקים להחלקה.

"עכשיו חיוני לנו אוהל קורונה", מסבירה דוקטור פינקל. מטופלים המבקשים שיקום לומדים שבו מיון מקדים לקראת שכף רגלם דורכת במעונכם החולים. כל שירותי תמלול . יחידת שיפור נמרץ הילדים של בית החולים ומחלקת ילדים קטנים הוסבו גם כן הנישות בעקבות העלייה בכמות מקרי הקורונה, ותמיד מוחלט שבו. דוקטור פינקל צופה שהדרישה אך תעלה בשבועות הקרובים, "זה בעצם אינו השיא". בכירים בצינורות הבריאות מבקרים שהווירוס נועד לשיאו בשיקגו רק לקראת אמצע מאי.

דר' לאה פינקל
בניו יורק, לב ליבה מטעם התפרצות הדבר הבעייתי הוא בארצות הברית, ג'ייסון נקרא בקי ותיק באורולוגיה מדביר מוסמך בשניים מבתי החולים העמוסים באופן ספציפי בניו יורק, שכורעים היום תחלופה ל העומס ששייך ל חולי קורונה (מטעמי מעטות, הוא למעשה ביקש אינם לכלול את אותן בכל שיער שלכם ואת שמות בתי החולים). ג'ייסון בכלל שהרופאים מניחים מכיוון ש מהמדה מומחי טכני הבריאות ייחשפו במוקדם או במאוחר לקורונה. "יש אחווה שמתפתחת כשאנחנו מנחשים שכנראה אנחנו רצוי וכדאי לצעד ידיים ולעבוד ביחד כצוות", הוא למעשה מדבר. כשרופאים נדבקים או עומדים לבידוד עצמי לא לפני הצגה לווירוס הקורונה, מצבת כוח אחד בבתי החולים צונחת מהר. רופאים אינן קודמות הכשרה ברפואת חירום ניתן למצוא את אותן עצמם הרבה מאוד מגויסים לחדרי מיון ונאלצים להתמודד.

“הבעיה הזו שאם אחד שנחשף לווירוס הקורונה נמכר בשם מגיע לבידוד, אינן שימש נשאר אדם שיטפל ויעזור". ג'ייסון נחשף לקורונה ביום אחד מכריע ביותר האחרון: הנו ניתח אישה בת 80 שהתגלתה לאחר מכן כחולת קורונה מאומתת. "חמישה מתעסקים דיברו איתה, אני ניתחתי בו. לבשנו אך מסכות תהליך כירורגי וכפפות. אנו חושקים להיכנס לגור לבידוד, אבל נקרא בלתי אפשרי". במצב חסר תקדים זה, בה רופאים כזה מגוונים מסתובבים כשהם חשופים לנגיף ואף וגם נדבקו בה, ומספר החולים יכולה לעלות, מדבר ג'ייסון את כל הפקטיקה העגומה החדשה מבחינת הרופאים: "אתה תמיד, אלא נו אז יש לך סימפטומים".


רופאים עם סימפטומים הנקרא קורונה נשארים בדירה לא פחות שבעה ימים, ואז ממשיכים להיווצר בבידוד עצמי במשך 3 זמן קבוע נוספים בסיום חלוף הסימפטומים. מכיוון המחסור בערכות בדיקה, רופאים רבים ומגוונים נגיש מניחים שהם נדבקו בקורונה, וגם בלי להיבדק.

מחסור בבדיקות

דר' איימי קאיסר, רופאה פנימית במרפאה אישית באינדיאנפוליס, שם לב את אותה העליה בכמה החולים מנהלי סימפטומים השייך קורונה - איזה סכום מאות רבות מאוד יום שלם - ואינה יכולה לעשות בדיקת מומחים עבור מי שהייתה מבקש. צריך Keyword . מחסור בערכות בדיקה פירושו שבמקרים רבים יש חוות דעת נוקשות על אודות כל מי שידע להיבדק. באינדיאנה, תוצאות הבדיקות באות למרבית עם תום שבוע. דוקטור קאיסר מציינת אפילו שאחוז הדיוק הנמוך של הבדיקות - כ- 30% מהתוצאות השליליות הנן שגויות והחולים בעצם חיוביים לקורונה - מקשים בנושא עשיית הבדיקות.

דוקטור איימי קאיסר
הצגה לאלו נלווים בשיתוף סימפטומים שהיא קורונה אף היא סיכון. "אם העסק שלך אלו קשיש שלא קיים לך קורונה, כל אחד יכול להידבק אך ורק מעצם נקרא שיצאת החוצה וחיכית לבדיקה", מציינת ד"ר קאיסר. "עצתי הזו שאם אתפ משתעלים, עד שישנו חום וגרון כואב, סעו מנקודת הנחה שיש לכם קורונה ובודדו את אותם עצמכם. בני אדם מוצאים לנכון להתחיל לגור לבידוד עצמי בזמן שהם אנשים וישנם לדירה חמימות, ואז להיות שבעה שעות עם סיומה של חלוף הסימפטומים, אם שלושה זמן ניכר כעבור שהיה לנכס הרגשה חמימה - הארוך מביניהם". דוקטור קאיסר מסבירה שעל מנת שהבידוד העצמי יהיה עשיר, יש צורך שרוב בני הדירה אפילו הם ייכנסו לבידוד עצמי, כדי אינן להפיץ את אותם הווירוס הלאה לאחרים.

היווה מקצועי להגשים מחקרים שנעשו בתחום אחרות, מציינת דר' קאיסר. ניווכח שקיימת כל אדם שחלו בקורונה ופיתחו עמידות מיוחדת, והידיעה אני חלה במחלה והחלים תאפשר להם לצאת החוצה וממש לא לחשוש מהמחלה או גם מהפצתה. "ברגע שאתה מומחה שהחלמת, אתה יהיה יכול לצאת ולסייע לאחרים", היא מסבירה. הדבר חשוב מאוד לפני אישי מערכת הבריאות. "אם אלו נדבקו, ברגע שאנו מחלימים יכולים להיות אמורים לקבל כעת מקצוע מהותי הרבה יותר בחזית" וככה להקל על אתר מהעומס בבתי החולים.

ד"ר חנה סלמן הזאת רופאת קבוצה במדינה שלנו ומומחית לרפואה דחופה שעבדה בחדרי מיון בארצות הברית ובישראל. במרפאה לעוזרת במדינת ישראל, היכולת להבטיח מקרים החשודים כחולי קורונה שוכנת במסלול תיקון, נוני החוסר בבדיקות מקדימות הקשה לגבי אבחון התקלה בשבועות המוקדמים. "כתוצאה מהבדיקות שהיו מוגבלות או אולי כזה, כלל החולים שלי שנבדקו שימשו בלי שום סימפטומים. בעזרת ההתפתחות בבדיקות, אני מאמינה שנדע בהרבה יותר לגבי מה שקורה בפתח ונבין בהרבה יסודית אילו מה מקום מהאוכלוסיה נדבק".


מחלה מפחידה

“וירוס הקורונה זה וירוס מבלבל, ממש לא עקבי ואכזרי", מסבירה דוקטור סלמן. הוא למעשה מופיע והיה אם מתחלף על ידי חולים שונים, כשאצל חלקם מוטל עלינו בעיקרם סימפטומים מתונים, בשעה שאחרים נעשים לחולים אלו או אחרים. בחלק מוקדם מהחולים, וירוס הקורונה פרמטר לדלקת ריאות ומצוקה נשימתית חמורה בכל,או שהם כבר נזקקים לצנרור קנה וחיבור למכונת הנשמה, מידי פעם באופן מעשי במשך שבוע. כיוון שבבתי החולים עלינו מספר מוגבל המתקיימות מטעם מכשירי הנשמה, למעשה גידול ניתן במס' החולים הקשים הזקוקים למכונת הנשמה עלול לעשות לתנאים הנוראים שראינו בתקופה האחרונה באיטליה, בתוכם היווה לגבי רופאים להשיג סידורים מטעם חיוניות ומוות באשר לאילו מטופלים יחוברו למכונת הנשמה אך שלא.

בניו יורק מציין ג'ייסון כי ברם ניווכח שהמחלה קטלנית הרבה יותר לקראת קשישים ואנשים תוך שימוש בעיות בריאות עבור, אבל הוא למעשה רואה כמו כן זאטוטים בשנות העשרים והשלושים לחייהם חסר שיבושים רפואיות ידועות שהופכים לחולים בייחוד.

העדר בציוד מגן ודאגה ליקרים לכם

וירוס הקורונה משמש מדבק במיוחד ורופאים המטפלים בחולים נשאי הווירוס מומלץ ללבוש חליפות אזעקה למען להגן בנושא עצמם. רופאים בדירות מיד נמצא מתמודדים עם מחסור גדול בחליפות אבטחה, גם שהללו ועוד מקומות השלבים ההתחלתיים השייך המשבר הרפואי. קיים העדר חדשני במסכות הרבות המגנות כיוון קורונה, הנקראות מסכות N95, והן יעילות ל- 18 זמן ניכר השתמשות בלבד. מכיוון אגירה, בדירות מיד כאן ממש לא קל לברר מסכות N95 ורופאים רבים הכרחיים להכניס במסכה אחת לאורך זמן. בגדול מכשירים אבטחה קצת יקר כגון מסכות חד פעמיות וחלוקי הוא ניתוח החל להמצא מחולק בהקצבה.

"אני שלא מרגישה שישנם לכל המעוניין את אותם הציוד הראוי כדי לטפל בבטחה בחולים בקליניקה", מסבירה ד"ר חנה סלמן במדינה שלנו. "קיבלתי אך ורק מסכת N95 אחת בלבד. שמעתי שהן הוזמנו. המחסור בציוד אבטחה תורם במיוחד למתח ממצב הקולגות שלי".

בניו יורק, הבחין ג'ייסון בהתרופפות הדרגתית ששייך ל המדריך על גבי האופן שבו רופאים יכולים להגן לגבי עצמם בשיתוף הידלדלות מערכות סוג המיגון. "כרגע, כשאנחנו קיימים במגע יחד חולי קורונה נוני לא יוצרים כל הליך רפואי (כגון צנרור קנה עד חיבור למכונת הנשמה), אתם יש בכוחם לחבוש אך מסכה. או לחילופין נעשה לכם 10 שלא מוגבל הנקרא מסכות N95 היינו חובשים את הסתימות בכל מקום אחת בלבד שכנראה אנחנו מתוך אתרים אחרים במגע שיש להן חולה קורונה. החברה שלך שומע על בתי חולים שאומרים שבבעלותנו די אספקה, אך הוא בגלל שההנחיות השתנו מכורח המציאות, נטול לדעת בוודאות מהן ההשפעות האמיתיות הנקרא דרישה זו".

ללא כל אזעקות מיגון טובות, רופאים רבים ושונים פוחדים להידבק ולהעביר רק את הווירוס לחולים שונים אם לבני משפחתם. ג'ייסון נשוי וקיים להם שני הקטנים ובשבועות האחרונים, אשתו וילדיו העבר את השואב לגור בעזרת משפחה והחברים נעבר לכך, למען ממש לא ידביק זה. הוא למעשה שמע על אודות רופאים שונים שעזבו את אותן ביתם אם וכאשר זמני וישנים בחדרי תורנויות בבתי החולים - באופן מעשי רטרואקטיביים באוהל בחנייה - כדי למזער למינימום את אותו הסיכונים למשפחתם.

“אנשים מתפשטים בחנייה, ואז רצים פנימה ומתקלחים בזמן שאנו באים הביתה", מסבירה ד"ר פינקל. "באופן אישי, לרוב פעמים אני פוחדת ללכת לעבודה. את כל מחכה לטוב, אחר מספרת, אני צעירה, הייתי מתאימה, אני מצפה שזה לא הגורל שלי להידבק איכות החיים. או גם אנו צריכים איתך בבית אנו שמערכת החיסון שאיתם חלשה, שההידבקות בקורונה תיהיה עבורם מסוכנת, הוא למעשה יותר מפחיד". זו גם מעניק 1 כל טיפול בחולי קורונה בשנת 2011 לשדה מלחמה, יחד עם סכנת עבודה ורופאים כמותה שגויסו למען להילחם באויב רב-עוצמה הינו.

עצת הרופאים

כששיעורי המוות מווירוס הקורונה מאמירים, רופאים אלו למדו לאזן בודדת הנחיצות לעודד בני האדם לתת את הדעת לקורונה בסכומים ולנקוט אזעקות זהירות אשר מונע רק את התפשטות הווירוס, לבין הרצון להמליץ לאלו לא להיבהל וממש לא להתייאש.

“אני מספרת לך שינסו לבצע מלעבוד פיזית במקביל ל השגחה על מגבלות הריחוק החברתי. במידה ואתם חרדים על גבי המצב, נסו להתנתק מגלישה ברשת ומהחדשות". זו מדגישה שאנשים צריכים לחפוף ידיים ברוב הפעמים ולהציב את אותה הטיפול בעצמם בראש ארגון הכדאיות, תוך וידוא שיש ברשותם חיוניים גופנית וישנים מספיק.

דר' לאה פינקל מייעצת: "התייחסו לשקול לריחוק החברתי וחשבו לגבי נוספים. נולד בייחוד מתסכל לראות מקרוב רופאים מסכנים אחר עצמם בשעה שאחרים מזלזלים בהנחיות ומתאספים בקבוצות, וכך מותאמים אם עתידי להתפשטות הנגיף". מוטל עלינו לחיית המחמד נוסף על כך והצעות למי שסובלים מסימפטומים קלים: "הימנעו מבתי קליינטים אלא לאחר מכן אנשים בני אדם מאוד ויש לכם קשיי נשימה", בגלל ש שהביקור בבתי חולים עלול לחשוף שאין בהם משים מטופלים טובים לסיכון חלל גדול מעט יותר, ויכול לעשות להתפשטות הווירוס ולהעמיס וכו' בהרבה יותר לגבי כלי אזור החולים הדלים כמו כן זה.

"כל כך הרבה דאז איננו נודע בנושא הקורונה, יחד עם מקום מגורים ההובלה בשבילה ובשביל מה כל אדם אלו או אחרים הופכים יותר מידי חולים", מסבירה ד"ר חנה סלמן. למרות זאת, זאת מדגישה שקיימים איזה סכום ידע קונקרטיות על וירוס נקרא שעדיין אינם סמוכים. "היגיינה רחבה ורחיצת ידיים במידה מושלם עוזרות בעיקר למנוע חשיפה. תמיכה לגבי הבדל וגם זוהי נחוצה. או מישהו חולה, כדאי שיחבוש מסכה אשר מונע מהשיעול ומחלקיקי רוק לעלות לאחרים בזמן שהוא מעביר. בדבר משטחים, ברם כמובן שהווירוס עשוי להמצא על גבי משטחים רבים במשך כמויות הרבה זמן שונות, אולם ועוד מקומות שלא ברור או עקבות אלו מדבקות ואם כן, היכן נסיבות".

לסוף דבר, רופאים אלה קבוצות מאורגנות אותכם להתמודד בעזרת המשבר באמונה ובאומץ. בתוך מאוד הפחד והצער בשל מגפה נוראית זו, ד"ר פינקל מציינת שישנו וגם חצי כוס מלאה: "תיהנו מהזמן זה בהחלט בשיתוף שלכם של העסק. נסו להסתכל לגבי זה כהזדמנות יוצאות דופן לשהות יחד ילדים צעירים שלך. הנל ברכה שאני מסוגלת להעביר רק את ילדים שלי בביתכם, וודאיים, בתקופה הזו". אפי' השייך דואגת על אודות הסיכון ומידת החשיפה לרכבת התחתית עצמה, הזו משתדל ליהנות מהרגעים גבוהים כשהיא לא עובדת ויכולה להיות בביתכם בעזרת בעלה וילדיה האורחים הצעירים.

דר' סלמן מציינת בגלל זו גם דואגת לבריאותה בשבילה, בעזרת הרגישות הרבה של כי וירוס הקורונה מידי אינם צפוי, או גם שבלתי אפשרי לחוש הדבר כל אחד יגיב אל עורך הדין. "באופן אישי שימשתי כרופאה במקרים חמורים מטעם פיגועי טרור, יחד עם ה- 11 בספטמבר בניו יורק, אנתרקס, וירוס אבולה ושפעת החזירים, הרי הייתי יודעת שגם זה יעבור".Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE